Podpisz petycję w walce o drugi tor do Słupska

Słupszczanie mogą pokazać polskiemu rządowi, że domagają się wybudowania drugiego toru na całej trasie Słupsk-Gdynia. Poseł Zbigniew Konwiński napisał interpelację do ministerstwa infrastruktury i rozwoju, w którym domaga się budowy drugiej nitki torów. Pod petycją może podpisać się każdy.

Wiosną projektanci Polskich Kolei Państwowych przedstawili trzy warianty przebudowy linii kolejowej ze Słupska do Gdyni. Niestety, na żadnym z nich nie znalazła się opcja zamontowania dwóch torów na całej trasie. To dziwne, bo położenie nowego toru politycy PO obiecywali jeszcze kilka lat temu. Tymczasem ułożenie nowego toru nie będzie bardzo kosztowne, bo przed wojną między Słupskiem i Lęborkiem były dwa tory, ale jeden z nich został rozebrany przez wojaka sowieckie i wywieziony do ZSRR. Pozostały jednak przystosowane do dwóch torów nasypy kolejowe i inne konstrukcje.

„W opracowywanych dla linii 202 koncepcji budowa dwóch torów stanowi jeden z wariantów, który w naszej ocenie musi być kluczowy i uznany za strategiczny dla rozwoju zachodniej części województwa pomorskiego – pisze poseł Zbigniew Konwiński w petycji do ministerstwa infrastruktury i rozwoju. – „Inna decyzja pogłębiać będzie marginalizacje obszaru Pomorza Środkowego, a także odbierze mu istotne szanse rozwoju. Jako mieszkańcy oczekujemy, że rząd przychyli się do naszego wniosku, korzystając tym samym z ogromnej szansy, jaką jest nowa perspektywa budżetowa Unii Europejskiej, uznająca za priorytet transport kolejowy oraz podnoszenie konkurencyjności tych regionów i terenów, które znajdują się w obiektywnie gorszym położeniu.” – dodaje Konwiński.

Podpisz petycję w walce o drugi tor do Słupska

Podpisy pod petycją domagającą się budowy drugiego toru na rasie Słupsk-Lębork można składać do wtorku w biurze posła Konwińskiego przy ulicy Sienkiewicza lub na jego stronie internetowej posła Konwińskiego. Podpisy zbierane są do wtorku, a potem zostaną przekazane do ministerstwa.

Nowe projekty przebudowy linii kolejowej między Słupskiem i Gdynią mają powstać do jesieni.