Potrawy zainspirowane Witkacym

Witkacy zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu słupszczan. W związku z tym, co jakiś czas odbywają się różne akcje i imprezy inspirowane twórczością i życiem artysty. Tym razem, Fundacja Indygo zaprasza na warsztaty kulinarno-literackie.

Potrawy zainspirowane Witkacym

Wydarzenie, pod nazwą „Ptifurki, wąparsje i murbie na zimno”, to okazja do nauki przygotowania dań w duchu witkacowskiej bohemy. Podczas trzydniowych warsztatów nie zabraknie grillowania, gotowania, pieczenia, degustacji oraz wykładów poświęconych Witkacemu. Warsztaty rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 26 sierpnia. Udział w nich jest bezpłatny, trzeba tylko wcześniej się zgłosić. Można to zrobić drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres indygo.slupsk@gmail.com lub osobiście w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej (pokój nr 15), w Teatrze Rondo, a także w Słupskim Ośrodku Kultury.

Tajniki kuchni

Zanim zgłębi się tajniki kuchni, warto wybrać się na drugie tego lata Śniadanie z Witkacym. Tym razem impreza odbędzie się w Parku Powstańców Warszawskich. Kolejną odsłonę wydarzenia zaplanowano na 22 sierpnia. Słupszczanie będą mogli spróbować dań nawiązujących do twórczości Witkacego, a także wysłuchać wykładu poświęconego artyście. Nie zabraknie  atrakcji i niespodzianek. Początek imprezy o godzinie 11.00.