Piłkarski turniej łowców talentów w Słupsku

Akademia Piłkarska „Energa” Gryf Słupsk S.A. oraz Energa S.A. zapraszają na halowy turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2009, który rozegrany zostanie 16 grudnia w sali sportowej im. T. Gwiżdża w Słupsku.

Turniej organizowany jest z myślą o młodych adeptach sztuki piłkarskiej, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w klubowych rozgrywkach. Główny cel turnieju to przede wszystkim popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci, promocja zdrowego stylu życia i integracja środowiska piłkarskiego regionu słupskiego.

Jednak organizatorzy turnieju nie ukrywają, że ważna jest także rywalizacja sportowa i

obserwacja młodych zawodników.- Liczymy, że w turnieju wystąpi w sumie ok. 150 młodych zawodników i być może zawodniczek. W takiej grupie na pewno będzie można zauważyć wyróżniających się zawodników, których warto

obserwować w przyszłości – mówi Paweł Kryszałowicz, były reprezentant Polski w piłce nożnej i członek zarządu Gryfa Słupsk S.A.

– Cieszymy się, że możemy wspierać klub Gryf Słupsk S.A. w tworzeniu Akademii Piłkarskiej i organizacji turnieju Energa Cup Junior. Jesteśmy przekonani, że korzyści z uprawniania sportu przez młodych ludzi to nie tylko wyszukiwanie talentów, o których mówi Paweł Kryszałowicz, ale także wyrabianie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych i budowanie swoistej kultury uprawiania sportu jak w krajach zachodnioeuropejskich.

 

To niezwykle ważne w perspektywie zdrowia młodego pokolenia

– dodaje

Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Energa

.

Turniej rozegrany zostanie w ciągu jednego dnia w jednym z najnowocześniejszych obiektów w Słupsku w hali im. Tadeusza Gwiżdża przy ul. Niedziałkowskiego 2. Formuła turnieju zakłada start maksymalnie dziesięciu drużyn, rywalizację w grupach a następnie fazę pucharową.

– To pierwsza tego typu impreza organizowana przez Akademię Piłkarską „Energra” Gryf Słupsk S.A

.

Sama Akademia powstała we wrześniu, a już w grudniu robimy pierwszy turniej ponieważ dla nas celem nadrzędnym jest szkolnie dzieci i młodzieży – mówi Robert Chuchla koordynator Akademii z ramienia Gryfa Słupsk S.A. – Zapraszamy do udziału klubu i szkoły podstawowe ze Słupska i regionu słupskiego, nabór do rozgrywek jest jeszcze otwarty chociaż zostało już niewiele miejsc do przydzielenia – dodaje.

 

Organizatorzy zapraszają także rodziców i kibiców do wspólnej zabawy, dopingowania i przeżywania turniejowych emocji razem z młodymi piłkarzami i piłkarkami.

Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk S.A. powstała we wrześniu 2017 r. w celu szkolenia piłkarskiego chłopców i dziewczynek w rocznikach 2007, 2008, 2009 i 2010/11. Zajęcia w AP Energa Gryf Słupsk S.A. są darmowe dla wszystkich chętnych dzieci. Kontakt dla AP Energa Gryf Słupsk S.A.