Słupski szpital wśród najlepszych w kraju

Na podium w Rankingu Szpitali „Bezpieczny Szpital Przyszłości”,
opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”, znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku.
Słupski szpital zajął pierwsze miejsce i został Liderem Sieci Szpitali
Poziom III, a także uplasował się na trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu Szpitali Zabiegowych, Wielospecjalistycznych i Onkologicznych.
W porównaniu do rankingu z ubiegłego roku, placówka awansowała w górę o 15 miejsc.

 

– To dla nas ogromny sukces – komentuje wyniki szpitala Andrzej
Sapiński, prezes zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. – Sukces nie tylko nasz, ale także całego zespołu pracowników. Nie byłby on możliwy bez zatrudniania wysokiej klasy specjalistów, którzy mają ambicje i stale podnoszą swoje kwalifikacje, a także bez wyjątkowej troski o pacjenta i stawiania na jakość. Nasz szpital stale rozszerza zakres świadczonych usług. Postawiliśmy na rozwój małoinwazyjych metod leczenia.

 

Tylko w ciągu ostatniego roku o kilkaset procent wzrosła liczba zabiegów endowaskularnych. Szpital postawił na rozwój zabiegów
endoprotezoplastyki stawu kolanowego, operacji stabilizacji kręgosłupa w oparciu o metody małoinwazyjne. Rozpoczął także nowatorskie zabiegi rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznych. – Nie zatrzymujemy się – podkreśla prezes Andrzej Sapiński . – W przyszłym roku zamierzamy otworzyć ośrodek autoprzeszczepów szpiku kostnego.

 

Wszystko wskazuje na to, że uda nam się zrealizować ten cel.
Ranking został przygotowany przez Idea Trade i Centrum Monitorowania Jakości. Ocenie podlegały między innymi jakość świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwa pacjentów, wyposażenie szpitala oraz posiadane przez szpital certyfikaty.