Piknik drezynowy po raz drugi w Bronowie

W najbliższy piątek, przy stacji drezynowej w Bronowie odbędzie się II Pomorski Piknik Drezynowy. Podczas imprezy będzie można zobaczyć drezyny z różnych stron kraju o napędzie ręcznym, nożnym, elektrycznym i spalinowym. Chętni będą mogli bezpłatnie przejechać się drezyną po nieczynnym dla ruchu szlaku kolejowym nr 212 na odcinku Bronowo – Gumieniec. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci oraz kuchni polowej z grillem. Początek imprezy o godzinie 16.00

Piknik drezynowy

Organizatorem pikniku są: Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa, działająca przy Stowarzyszeniu Aktywne Pomorze, sołectwo Bronowo oraz gmina Kępice.

Członkowie Słupskiej Powiatowej Kolei Drezynowej w 2012 roku postanowili przywrócić do życia nieczynny szlak kolejowy linii nr 212 łączącej Korzybie z Bytowem. Ta linia, o długości 72 km, została oddana do użytku w sierpniu 1884 roku. W 1992 roku zawieszono ruch pociągowy a infrastrukturę niszczono i rozkradano. Dziś, dzięki drezyniarzom przejazdy kolejowe zostały odnowione, a skradzione szyny zastąpione drewnianymi. Póki co przejezdnych jest około 20 km szlaku od strony Korzybia i około 10 km od strony Bytowa. Trwają prace nad udrożnieniem pozostałych odcinków.