Pijany kierowca samochodem uciekał przed turystami

Pijany kierowca, 23-letni mężczyzna, uciekał wczoraj ulicami miejscowości Rowy swoim Volkswagenem. Po policyjnym pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Pościg w Rowach

Wczoraj po południu policjanci patrolujący miejscowość nadmorską Rowy, zwrócili uwagę na samochód marki VW, którym kierowca wykonywał niebezpieczne manewry. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. – W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca samochodu nie zważając na sygnały i spacerujących turystów zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg – informuje Sebastian Cistowski ze słupskiej policji. – Po przejechaniu kilku ulic, kierowca VW zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę.

Pijany kierowca

Okazał się nim 23 letni mieszkaniec gminy Smołdzino. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu. Okazało się również, że nie posiada on aktualnego prawa jazdy.

Kierowca VW usłyszy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz zgodnie z nowelizacją przepisów, odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, które zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Grożą mu także sankcje za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę bez uprawnień.