O!PLA w kwietniu odwiedzi Słupsk

Do Słupska przybędzie O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji organizowany przez Stowarzyszenie Animation Across Borders w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce.

 

O!PLA to największa panorama polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty. W tym roku festiwal odwiedzi 69 miejscowości w Polsce. Tradycyjnie, Jurorami na O!PLA będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach; to oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe.

 

W ramach festiwalu od 25 do 29 kwietnia pokazy odbędą się w Liceum Plastycznym im. St. I. Witkiewicza w Słupsku.

– Festiwal będzie u nas gościł po raz pierwszy. Przed nami prawdziwe święto animacji i pięć dni pokazów filmów o wyjątkowo wysokiej jakości wykonania, ciekawej treści i formie. Program jest tak zróżnicowany, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca Daniel Stawski z Liceum Plastycznego w Słupsku.

 

Program projekcji konkursu głównego w Liceum Plastycznym imienia St. I. Witkiewicza w Słupsku. Każdego dnia o godz. 17.00.

25.04. Kategoria studyjna (filmy wyprodukowane przez studia animacji)

26.04. Kategoria szkolna (etiudy szkół artystycznych)

27.04. OFF & GO! (filmy zrealizowane przez amatorów)

28.04. Animowane wideoklipy i teledyski

29.04. Formanimy i animowane fraszki (formy abstrakcyjne, eksperymentalne i b. krótkie).