Dzieci i młodzież bawiąc się uczą o zanieczyszczeniu powietrza

Słupsk dołączył do ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”, która potrwa do 30 kwietnia. Projekt stworzyła Fundacja Ekologiczna ARKA z Bielska-Białej, a głównym jego celem jest edukacja ekologiczna, prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie, oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska.

 

Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest promowanie przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza w wyniku tzw. niskiej emisji. W Słupsku przystąpiło do akcji 12 przedszkoli, 3 szkoły podstawowe oraz 2 gimnazja.

 
W ramach akcji 20 kwietnia w godzinach 10.00-14.00 na terenie Parku Kultury i Wypoczynku odbędzie się plenerowe wydarzenie edukacyjne dedykowane dzieciom i młodzieży ze zgłoszonych szkół i przedszkoli. Zaplanowano szereg atrakcji, w tym m. in. grę planszową , warsztaty pisania Listów dla Ziemi, układanie EkoPuzzli z grafiką przyrodniczą,  grę w memory Listy dla Ziemi, happening „Transmisja-Czysta Emisja”, kino hybrydowe.

O godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta oficjalna inauguracja wydarzenia, połączona z happeningiem dzieci i młodzieży zachęcającym słupszczan do troski o czyste powietrze.