Nielegalny tytoń, papierosy i spirytus wozili samochodem

Policjanci w Słupsku, zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o handel i dystrybucję nielegalnego tytoniu oraz alkoholu. Podczas przeszukania samochodu i pomieszczeń gospodarczych policjanci zabezpieczyli 1200 sztuk papierosów, 30 kg krajanki tytoniu oraz 40 litrów spirytusu – wszystko bez polskich znaków akcyzy.

 
Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy, wewnątrz którego znajdowało się dwóch mężczyzn. Istniało podejrzenie, że osoby te mogły mieć związek z nielegalnym handlem i dystrybucją alkoholu. W trakcie przeszukania pojazdu śledczy zabezpieczyli w bagażniku 5-litrowe butelki wewnątrz, których znajdował się alkohol – łącznie 40 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Znaleziona w aucie kontrabanda dała funkcjonariuszom podstawę do przeszukania mieszkań i pomieszczeń gospodarczych należących do dwóch 48 i 59-letnich słupszczan. Tam policjanci znaleźli 1200 sztuk papierosów i 30 kg krajanki tytoniu.
– Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że sprawcy swoim procederem wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe i spirytusowe mogli narazić Skarb Państwa na straty w kwocie co najmniej 20 tysięcy złotych.
Za to przestępstwo zatrzymanym grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.