Narodowy Dzień Zwycięstwa z atrakcjami

W najbliższą niedzielę, 8 maja przypada Narodowy Dzień Zwycięstwa upamiętniający zakończenie drugiej wojny światowej. Z tej okazji w Słupsku przygotowano uroczystości oficjalne oraz imprezy rozrywkowe.

 

 

Program uroczystości oficjalnych:

godz. 11.45 – zbiórka uczestników i sztandarów przy pomniku Żołnierza Polskiego na pl. Zwycięstwa, wystawienie posterunku honorowego przez 7. Brygadę Obrony Wybrzeża i harcerzy,

godz. 12.00 – dowódca uroczystości składa meldunek Dowódcy Garnizonu, przegląd pododdziałów biorących udział w uroczystości, oddanie honoru sztandarom, podniesienie flagi państwowej na maszt, hymn państwowy, powitanie uczestników uroczystości, przemówienia okolicznościowe, apel pamięci, salwa honorowa, składanie kwiatów i wiązanek, zakończenie uroczystości.

– W niedzielę, 8 maja zapraszamy także na pl. Zwycięstwa (drugą część placu) na imprezę „Motopodchody” – informuje Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku – To nowa forma rajdu turystycznego – skierowana głowie dla posiadaczy i miłośników zabytkowej motoryzacji. Od godz 11:00 na placu pojawi się ok 40 zabytkowych samochodów, które będzie można oglądać do godziny 14:00.

 

 

W nocy z 7/8 maja 2016 r.  do 8 maja do godz. 16.00 nastąpi zamknięcie całego pl. Zwycięstwa z pozostawieniem drogi przejazdowej wzdłuż ratusza miejskiego.

W związku z powyższym organizatorzy proszą o nieparkowanie pojazdów w/w terminie i miejscu. W przypadku nie dostosowania się do powyższej prośby organizatorzy uroczystości zmuszeni będą do usuwania pojazdów na parking strzeżony na koszt ich właścicieli.