Najpiękniejsze ptaki przylecą do Kobylnicy

Ponad 80 wystawców, a wśród nich hodowcy z całego Pomorza, weźmie udział w kolejnej edycji Środkowopomorskiej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Najpiękniejsze ptaki

Garłacz Pomorski, Gil, Brodawczak Polski, Modena Angielska czy Tipler – to tylko niektóre z ras, jakie pokazano w trakcie szesnastej edycji imprezy, która odbyła się w ubiegłym roku w Kobylnicy. – W hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych zaprezentowało się łącznie 67 hodowców z całego Pomorza. Odwiedzający wystawę mogli podziwiać ponad 900 sztuk gołębi i kilkadziesiąt sztuk drobiu – mówi Karol Kotusiewicz z Urzędu Gminy w Kobylnicy.

Nie inaczej będzie tym razem. Zbliżająca się wielkimi krokami Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego odbędzie się w tym samym miejscu – w hali Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy. Hodowcy z różnych rejonów Pomorza pojawią się tam już dzisiaj. Przez kilkanaście godzin zajmą się przygotowaniem swoich ekspozycji w taki sposób, by odwiedzający mieli możliwość dokładnego, ale przede wszystkim bezpiecznego, podziwiania ekspozycji.
Jutro poszczególne okazy będą oceniać sędziowie. Natomiast otwarcie wystawy dla zwiedzających nastąpi dziewiątego stycznia o godzinie 8:00. Prezentowane tam okazy będzie można oglądać przez dwa dni. W sobotę do godziny 18:00 i w niedzielę do 15:00.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.