Na wakacjach w Słupsku jest bezpiecznie

Poważnie ale i na wesoło, taką formułę spotkania przyjęli Policjanci Wydziału Prewencji ze słupskiej Komendy Miejskiej podczas spotkania z młodzieżą uczestniczącą w kolonii jeździeckiej w Runowie pod Słupskiem. W tej „wakacyjnej lekcji bezpieczeństwa” wzięło udział ponad pięćdziesięcioro dzieci oraz dorośli.

 

 

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przez cały rok prowadzą różnego rodzaju działania mające na celu propagowanie bezpiecznych zachowań. Organizują spotkania i akcje prewencyjne, podczas których przekazują młodym ludziom z jakiego rodzaju zagrożeniami mogą się spotkać w swoim życiu i jak się przed nimi ustrzec.

 

– Właśnie tego dotyczyły wakacyjne lekcje bezpieczeństwa, które odbyły się w ośrodku jeździeckim w podsłupskim Runowie –  mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy Policji – blisko 50-dzieci z uwagą wysłuchały wykładu policjantki, która opowiadała w jaki sposób mają się ustrzec przed zagrożeniami.

 

Policjantka przypomniała o zasadach bezpiecznego podróżowania samochodem i o tym jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Przypomniała także zasady obowiązujące tak naprawdę w ciągu całego roku, np. jak bezpieczne przechodzić przez jezdnię, poruszać się po nieoznakowanych odcinkach drogi czy jak uniknąć innych  nieprzyjemnych sytuacji.

 

Funkcjonariuszka wytłumaczyła, że nie wolno ufać żadnej osobie, która oferuje swoją pomoc oraz podejmuje inicjatywę rozmowy bez porozumienia z rodzicami, a także udzieliła wskazówek jak należy się zachować gdy zaatakuje nas groźny pies. Policjanci ze Słupska w trakcie wakacji towarzyszyć będą  najmłodszym mieszkańcom regionu aby przypominać podczas takich lekcji o tym jak spędzać wakacje bezpiecznie.