Na razie nie będzie lodowiska. Pogoda pokrzyżowała plany Biedroniowi

Mimo obietnic prezydenta Słupska od 6 grudnia nie będzie działało lodowisko przed ratuszem. Urzędnicy miejscy tłumaczą, że jest za ciepło.

Na razie nie będzie lodowiska

– Z powodów atmosferycznych lodowisko przed słupskim ratuszem nie zostanie uruchomione 6 grudnia. Otwarcie przesunie się o kilka dni – tłumaczy Karolina Chalecka z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Stworzenie zimowego lodowiska na placu Zwycięstwa zaproponował słupskim rajcom prezydent Robert Biedroń. Radni nie zgodzili się jednak na to, aby miasto wydało pieniądze na tę atrakcję. Dlatego prezydent Słupska rozpoczął rozmowy z siecią sklepów Biedronka, która zgodziła się dofinansować lodowisko.

Koszt sztucznego lodowiska o wymiarach 30 na 20 metrów ma sięgnąć ponad 300 tysięcy złotych. – Sponsor da nam 150 tysięcy złotych, a 170 uzyskamy ze sprzedaży biletów 170 tysięcy złotych więc koszty lodowiska same się zwrócą – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Uczniowie słupskich szkół będą mogli korzystać z lodowiska w godzinach nauki za darmo. Natomiast bilety wstępu mają kosztować 4 i 6 zł dla dzieci i 8 dla dorosłych za 45 minut.