Mistrzowie warcabów z Damnicy nie mają za co pojechać na mistrzostwa świata

Reprezentanci Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy zdobyli Mistrzostwo Województwa Pomorskiego oraz Mistrzostwo Polski w warcabach. W województwie uczniom udała się ta sztuka już po raz trzeci.

Od niemal dziesięciu lat uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego biorą udział w Mistrzostwach  Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w Warcabach w Pelplinie, organizowanych przez PTTS Sprawni Razem oraz tamtejszy SOSW. Szkolna reprezentacja trzy razy zdobyła Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w tej dziedzinie – w 2009 roku, 2013 roku oraz w roku 2015. – Nasza drużyna w składzie: Adam Czub – klasa II SPdP, Damian Kirko – klasa IIIG i Piotr Biłyk – klasa IIIG, zakwalifikowała się na IX Ogólnopolski Turniej w Warcabach 64 Polowych ZSS Sprawni Razem – Miłakowo – mówi Dorota Nowak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Damnicy. – Na tym ogólnopolskim turnieju odnosiliśmy już  sukcesy w poprzednich latach, m.in. zajęliśmy III miejsce w VII Mistrzostwach Polski, a Damian Kirko został najlepszym zawodnikiem do lat 19 w 2013 roku.

Mistrzowie warcabów z Damnicy

Tegoroczne Mistrzostwa zapowiadały się również bardzo interesująco. Organizatorami turnieju były: Ministerstwo Sportu i Turystyki, ZSS Sprawni Razem w Warszawie i UKS Zawisza przy SOSW w Miłakowie. Uczniowie  pod opieką Pani Ewy Szady – Borzyszkowskiej i Pani Mirosławy Kordy pojechali na ogólnopolskie zawody z nadziejami na sportowy sukces, ale również z nadzieją na ponowne spotkanie z kolegami.

– Nasi chłopcy odnieśli ogromny sukces – zostali Mistrzem Polski w obu konkurencjach. Zajęli I miejsce w IX Mistrzostwach Polski w Warcabach 64 Długi Czas oraz I miejsce w IX Mistrzostwach Polski w Warcabach 64 BLITZ i tym samym zakwalifikowali się na Mistrzostwa Świata – Białoruś 2016 – zaznacza Dorota Nowak.

Aby drużyna z Damnicy mogła wyjechać na mistrzostwa świata potrzebne są pieniądze. Jak zwykle problemem są koszty – wyrobienie paszportów, podróż, kieszonkowe. – Dlatego będziemy bardzo wdzięczni za każde wsparcie finansowe dla szkolnej drużyny. Tak mało, a zarazem tak wiele potrzeba, aby młodzież z SOSW im. Marynarza Polskiego w Damnicy mogła wziąć udział w Mistrzostwach Świata – Białoruś 2016 i reprezentować tam nasz Ośrodek oraz Polskę. Oni już swoje dokonali, zostali Mistrzami Polski, teraz kolej na nas – mówi Dorota Nowak.