Na placu Zwycięstwa nie zaparkujesz. Od wieczora będzie zamknięty

W sobotę 12 września na Placu Zwycięstwa odbędzie się impreza pod hasłem “Pożegnanie lata z Nadzieją”. W związku z tym  największy słupski parking zostanie całkowicie wyłączony z ruchu.

Nie zaparkujesz na placu Zwcięstwa

Jak informują pracownicy słupskiego ratusza utrudnienia na placu Zwycięstwa potrwają od dzisiaj, piątku 11 września od godz. 21 do soboty 12 września do godz. 20. Dodatkowo postój taksówek przeniesiony zostanie do zatoki postojowej przy ul. Jana Pawła II.

Pożegnanie Lata z Nadzieją

Na Placu Zwycięstwa w Słupsku odbędzie się festyn pt „Pożegnanie Lata z Nadzieją”, to wcześniej zapowiedziana impreza, która ma na celu zapoznanie Słupszczan z działającą od lat Fundacją dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja” i korzyściami jakie z tego płyną. Obecnie wolontariusze Fundacji zbierają pieniądze na budowę nowego obiektu – przedszkola, gdzie dzieci z porażeniem mózgowym, podopieczni Fundacji mogłyby być w pełni rehabilitowane.

Potrzebę powstania takiego obiektu uzasadniała społeczna prezes Fundacji „Nadzieja” Małgorzata Banaś i dyrektor Agnieszka Cyganek. Przedszkola integracyjne jakie mamy w mieście nie są w stanie zająć się kompleksowo rehabilitacją podopiecznych Fundacji „Nadzieja”, bo potrzeba specjalistów i odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Na to wszystko potrzebne są środki. Na działalność statutową potrzebujemy 600 tys zł, a z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych dostajemy połowę tej kwoty.

Organizatorzy zapewniają urozmaicony program festynu jak: gry i zabawy dla dzieci na wolnym powietrzu, przejażdżki konne, występy artystyczne tancerzy oraz solistów i zespołów muzycznych, konkursy z nagrodami, pokaz tresury psów, grill,grochówka, ciasta, napoje, przekąski dla dzieci.

Środki uzyskane z organizacji zabawy i zbiórki publicznej pod hasłem „Daj Szansę Nadziei” w całości przeznaczone zostaną na uruchomienie nieodpłatnego Punktu Przedszkolnego dla dzieci niepełnosprawnych.