Z nożem i bronią palną wybrali się po samochód. Ukradli go w biały dzień w środku miasta

Policjanci ze Słupska zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o  rozbój i kradzież wartego 70 tysięcy złotych samochodu.  Kryminalni niespełna pół godziny po rozboju odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali sprawców zdarzenia. Mężczyźni mieli przy sobie nóż i pistolety.

Z nożem i bronią palną wybrali się po samochód

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przyjął zgłoszenie o rozboju do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej z Małcużyńskiego. Z otrzymanych informacji wynikało, że kilku sprawców napadło tam na kierowcę samochodu audi, a następnie tym pojazdem odjechali. Dyżurny ustalił wstępne rysopisy sprawców, markę i wygląd skradzionego pojazdu. Natychmiast skierowano w ten rejon znajdujące się w pobliżu patrole. Rozpoczęły się poszukiwania.

Niespełna 30 minut później kryminalni na jednej z ulic w Słupsku zauważyli pojazd wewnątrz którego znajdowały się osoby mogące mieć związek z popełnionym chwilę wcześniej przestępstwem. W trakcie próby zatrzymania pojazdu kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął usiekać. W pewnym momencie samochód zatrzymał się, a z jego wnętrza wybiegło dwóch mężczyzn. Okazali się nimi słupczanie w wieku 27 i 35 lat. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mieli przy sobie pistolety, nóż oraz scanner radiostacji policyjnej.

Dalsze sprawne czynności w tej sprawie doprowadziły do odnalezienia na terenie słupska skradzionego samochodu audi . Śledczy szybko ustalili także tożsamość kierowcy, który uciekał przed policjantami. Działania kryminalnych doprowadziły do ustalenia miejsca jego pobytu i zatrzymania. Okazał się nim  47-leni mieszkaniec Słupska. Mężczyzna nie krył zdziwienia akcją policjantów.

– Policjanci wnioskują o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanych. Funkcjonariusze zastrzegają, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Wszystkie osoby, świadkowie posiadający informacje na temat tego rozboju, proszone są o kontakt  z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pod nr tel. 997 lub 112 bądź z  policjantami z wydziału kryminalnego komendy miejskiej pod nr tel. 59 848-05-08. Każda informacja jest cenna. Zapewniamy dyskrecję oraz anonimowość – dodaje Czerwiński.