Mistrzowie kierownicy

W Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce trwają zmagania kierowców o tytuł mistrzowski w finale konkursu na Najlepszego Kierowcę Sił Zbrojnych. Organizatorem rywalizacji jest Dowództwo Generalne RSZ oraz Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

Mistrzowie kierownicy

Konkurs rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do piątku. W tym czasie 36 kierowców reprezentujących wszystkie rodzaje sił zbrojnych weźmie udział w różnego rodzaju konkurencjach. Dziś mundurowi sprawdzili swoje umiejętności jazdy w terenie, a także udzielali pierwszej pomocy ofierze wypadku samochodowego. Trudność polegała na tym, że trzeba było nie tylko bezbłędnie i szybko dojechać do celu, ale także rozlać jak najmniej wody. Po zakończeniu konkurencji sędziowie sprawdzali ile cieczy ubyło i przyznawali odpowiednią ilość punktów ujemnych.

Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie bezpiecznej jazdy, doskonalenie umiejętności kierowania pojazdami oraz znajomości przepisów ruchu drogowego. – Te konkurencje są tak wyspecyfikowane, żeby doskonalić umiejętności na terenie poligonu. Bo praca kierowcy wojskowego to nie tylko jazda po drogach utwardzonych.- dodaje pułkownik Zbigniew Mirowski z Szefostwa Transportu i Ruchu Wojsk.

W ramach mistrzostw zawodnicy zmierzą się w pięciu konkurencjach indywidualnych, a także będą musieli napisać test z wiedzy teoretycznej, w skład którego wchodzi 50 zestawów pytań. Jutro odbędzie się najciekawsza część zmagań, czyli rywalizacja drużynowa. Uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością współpracy i zaangażowaniem.