Mężczyzna, który wykonał napisy na ścianie ZUS otrzymał zarzuty

Robert O., który namalował obraźliwe hasła na elewacji słupskiej siedziby ZUS usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Policja w Bydgoszczy, gdzie mieszka podejrzany zabezpieczyła w jego mieszkaniu resztki farb użytych w Słupsku. Teraz mężczyźnie grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Mężczyzna, który wykonał napisy na ścianie ZUS otrzymał zarzuty

W ubiegłym tygodniu na ścianach słupskiej siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawiły się dwa napisy obrażające lekarzy orzeczników słupskiej placówki. Napisy te były efektem odebrania przez ZUS w Słupsku renty inwalidzkiej mieszkance jednej z pod słupskich miejscowości. Młoda kobieta chorowała na rak i w wyniku choroby straciła nogę. Lekarze uznali jednak, że kobieta jest zdolna do pracy. Autorem napisów okazał się pracownik ZUS z Bydgoszczy.

Policjanci dotarli do niego bardzo szybko, bo pod napisem zostawił swój podpis i nagrał go miejski monitoring. Mężczyzna otrzymał już zarzuty za swój czyn. – Podejrzany został zatrzymany przez policjantów z Bydgoszczy, którzy u niego w domu znaleźli puszkę z farbą, którą posłużył się w Słupsku – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – Postawiono mu zarzut wykonania napisów w miejscu niedozwolonym. Grozi mu za to do 5 tysięcy złotych grzywny albo kara ograniczenia wolności.

Robert O., autor napisów na ścianie stanie przed Sądem Rejonowym w Słupsku.