Maszerowali z miłości do Słupska

„Kochamy nasze miasto Słupsk” takie hasło przyświecało organizatorom i uczestnikom marszu, który odbył się dziś ulicami naszego miasta. Inicjatorem imprezy był Zespół Szkół Informatycznych.

Maszerowali z miłości do Słupska

Ulicami Słupska przeszła młodzież z kolorowymi transparentami, balonami i ulotkami. Niektórzy zdecydowali się na założenie masek i kostiumów. W ten sposób uczniowie ZSI chcieli pokazać słupszczanom, że nasze miasto jest piękne i kryje w sobie liczne tajemnice.

W trakcie marszu zaplanowano także przystanki, podczas których uczestnicy mogli poznać wyjątkowych słupszczan. Między innymi w Miejskiej Bibliotece Publicznej młodzież spotkała się z pisarzem Danielem Odiją, a w drodze do Muzeum Pomorza Środkowego uczestnicy natknęli się na czarownicę. -Dzięki takim formom poszukiwania nowej wizji Słupska jak rozmowy społeczne pana prezydenta czy dzisiejszy marsz, nasze miasto do roku 2020 ma szansę stać się miastem, które będzie przyciągało młodzież. I zamiast poszukiwać miejsca do życia za granicą, tutaj odnajdą szansę na rozwój swojej pasji i budowanie przyszłości. – stwierdziła Maja Frąckowiak, dyrektor ZSI.