Masz domowego zwierzaka? Uczniowie weterynarii zbadają go za darmo

W najbliższy wtorek (7 lutego), w godz. 10.00-14.00, badania USG zwierząt domowych wykonywać będą uczniowie Technikum Weterynarii w Słupsku pod kierunkiem lekarza weterynarii i behawiorysty Anny Wnuk.

Uczniowie weterynarii

Badania przeprowadzone zostaną w gabinecie zabiegowym przy Zespole Szkół Informatycznych (ul. Koszalińska 9) i dotyczą psów, kotów, ewentualnie królików.

Właścicielom psów organizatorzy sugerują, by ich zwierzęta do badań przystąpiły na czczo i nie były wycieńczone intensywnym spacerem. Badania są bezpłatne.

– Badania profilaktyczne pozwalają na kontrolowanie stanu zdrowia zwierzęcia, dzięki nim możliwa jest wczesna diagnostyka pewnych chorób.

Badanie USG

Rozpoznanie choroby na jej wczesnym etapie pozwala bardzo często na szybkie wdrożenie odpowiedniej terapii, a co za tym idzie opóźnienie rozwoju procesu chorobowego, a jeżeli jest to możliwe całkowite wyleczenie zwierzęcia.

Na przykład badanie USG dostarcza nam wiele ważnych informacji na temat stanu narządów wewnętrznych.

Serdecznie zapraszamy w najbliższy wtorek wszystkich posiadaczy czworonogów – mówi Anna Wnuk, lekarz weterynarii i behawiorysta, nauczyciel w Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku.