Licealistka wygrała konkurs na logo Miejsca Animacji Kultury

Magdalena Majewska, uczennica Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została zwyciężczynią konkursu na projekt logo Miejsca Animacji Kultury w Słupsku. Konkurs został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku w partnerstwie z Młodzieżową Radą Miasta Słupska. Licealistka w nagrodę pojedzie do Brukseli.

Konkurs adresowany był do młodzieży w przedziale wiekowym 15-25 lat. Do organizatorów wpłynęły 22 prace stworzone przez 16 uczestniczek i uczestników. Stylistyka prac była bardzo różna – od bliskiej polskiej szkole plakatu sprzed kilkudziesięciu lat, poprzez nawiązania do bryły Miejskiej Biblioteki Publicznej do nowoczesnych, lekkich projektów wzorniczych.

logo Miejsca Animacji Kultury

– Zwycięska praca zwraca uwagę nowoczesnym wzornictwem graficznym i literniczym, przyciąga wzrok i dobrze oddaje charakter miejsca, którego stanie się znakiem – podkreślają organizatorzy konkursu.

Miejsce Animacji Kultury to dział MBP w Słupsku, będący w zamierzeniu inkubatorem pomysłów, które nie były nigdzie wcześniej realizowane. Ma służyć przede wszystkim młodym kreatywnym ludziom z pomysłami.