Nowatorski sposób sprzedaży wyrobów ludowych. Czy w Słupsku się sprawdzi?

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na wystawę rękodzieła lokalnych artystów ze Słupska, Ziemi Słupskiej oraz Ziemi Bytowskiej. Wystawiane przedmioty będzie można kupić zabierając przedmiot i wrzucając określoną sumę pieniędzy do skarbonki.

Wystawę będzie można oglądać przez dwa tygodnie grudnia. Pierwszy tydzień (7.12.2015 – 12.12.2015) będzie poświęcony haftowi i ceramice. Podczas drugiego tygodnia – od 14.12.2015 do 19.12.2015 – będzie można zobaczyć inne rodzaje lokalnego rękodzieła, w tym m.in. wyroby z szyszek, obrazy, wyroby ze szkła itp. Będą to serwetki, obrusy, stroje, filiżanki, dekoracje domu, w tym: stroiki, wianki, świeczniki, itp.

Nowatorski sposób sprzedaży wyrobów ludowych

– Podczas wystawy wybrane produkty będzie można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej, a pozostałe prezentowane w CIT bezpośrednio u ich wykonawców – mówi Monika Gębczyńska z Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku. – Wystawa ma nie tylko ukazać bogactwo lokalnego rękodzieła i wyrobów tworzonych przez artystów słupskich, z Ziemi Słupskiej oraz Bytowskiej, ale także będzie to możliwość nabycia ciekawego i wyjątkowego produktu „z duszą”, choćby pod kątem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas wystawy oprócz standardowej oferty proponujemy także zakup produktów lokalnych artystów w sposób niestandardowy, dzięki bezobsługowej sprzedaży. Na wystawionym przed Centrum Informacji Turystycznej stojaku będą prezentowane produkty rękodzielnicze, które będzie można nabyć w ten właśnie sposób. Produkty będą odpowiednio wycenione. Aby kupić wybrany produkt wystarczy wrzucić do znajdującej się na  stojaku „skarbonki” odpowiednią sumę i wziąć wybrany przez siebie przedmiot.