Kolej nie chce zmian. Słupsk staje się komunikacyjną pustynią

Kolejne spotkanie u Marszałka Województwa w sprawie połączeń kolejowych linii 405. Rozważane są aż 4 warianty rozbudowy tej trasy. Wiceprezydent Marek Biernacki jest zainteresowany tylko jedną opcją, taką by lina ta weszła do poziomu krajowego. Zwykła reperacja torowiska nie zmieni w żaden sposób sytuacji Słupska i  Ustki z łącznością z południem Polski.

Kolej nie chce zmian

Polskie Koleje Państwowe na wszelkie modernizacje chce przeznaczyć aż 600 mln zł., niestety możne to nie wystarczyć na renowacje linii 405 z Ustki do Szczecinka. PKP chce zaledwie przywrócić do użytku linię  405, w takim stanie jakim była przed katastrofą w 2007 roku w Korzybiu.

-Bez połączeń kolejowych, bez dobrego skomunikowania i zatrzymania wykluczenia komunikacyjnego rozwój gospodarczy i społeczny jest pod znakiem zapytania – tłumaczy Marek Biernacki. W tej sprawie obiecuje pomóc posłanka Jolanta Szczypińska. Ale oczekiwania co do wsparcia rozbudowy linii kolejowej są większe. Prezydent Słupska Robert Biedroń liczy, że wszyscy posłowie naszego terenu dołączą się do apelu w sprawie linii 405.