Kobylnica jak Los Angeles. Też wręcza Oskary filmowcom

W nocy z 28 na 29 stycznia odbędzie się w Los Angeles gala wręczenia najsłynniejszych nagród filmowych – Oscarów. Kilkanaście godzin wcześniej podobne wydarzenie, ale z nieco mniejszym rozmachem, będzie mieć miejsce w Kobylnicy.

W trakcie Camera Kids Show „Oskarki” otrzymają dzieci uczestniczące w warsztatach filmowo -teatralnych, które odbywają się w Gminnym Centrum Kultury i Promocji. Pięć filmowych etiud, specjalnie przygotowany bankiet, wystawne dekoracje i niesamowita atmosfera – tego wszystkiego możemy spodziewać się podczas gali Camera Kids Show 2016, która już 28.stycznia odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

– To cyklicznie organizowane wydarzenie, w trakcie którego młodym twórcom, uczestnikom warsztatów filmowo- teatralnych organizowanych w GCKiP, wręczane są pamiątkowe Oskarki. W ten sposób organizatorzy chcą docenić trud, zaangażowanie i pracę, jaką wykazują się uczniowie z klas 0 oraz z klasy I SP w Kobylnicy – tłumaczy Karol Kotusiewicz, rzecznik prasowy gminy Kobylnica.

Camera Kids Show w Kobylnicy odbędzie się już po raz czwarty. Widzowie, którzy pojawią się na gali, będą mogli na własne oczy przekonać się, jak kreatywni, twórczy i pomysłowi potrafią być młodzi ludzie. W trakcie najbliższej edycji imprezy będziemy mogli zapoznać się z pięcioma krótkimi produkcjami: Taxi, Desperados, Pan Maluśkiewicz, Ballada o grzecznym rycerzu, Babuleńka.t