Kasia Figura przyjedzie dziś do Słupska. Będzie zachęcać do legalnej kultury

Dzisiaj, w poniedziałek 21 września o godz 17, na zielonym skwerze przy Placu Zwycięstwa i ul. Tuwima, odbędzie się uroczysta inauguracja  projektu ” Kultura Na Widoku”. Ambasadorem projektu w Słupsku będzie aktorka Katarzyna Figura.

 

– Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku – informuje Karolina Chalecka z Urzędu Miasta w Słupsku. – Multimedialne  biblioteki odwiedziły 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów oraz użytkownicy Internetu w prosty sposób mogli pobierać interesujące ich utwory i poznawać bogactwo  legalnych źródeł w sieci.

 
W tegoroczną edycję Kultury Na Widoku mocno zaangażowało się blisko 80 artystów ze świata filmu, literatury i muzyki, którzy ciekawie recenzują swoje ulubione utwory. Ich wypowiedzi na pewno Was zainteresują, ale przekonajcie się o tym sami.
Jak to działa?
– Każdy, kto podejdzie do regałów, zobaczy okładki filmów, płyt, książek oraz gier. Wpisując link do przeglądarki w urządzeniu mobilnym lub skanując kod QR może bezpłatnie albo w promocyjnej cenie, pobrać interesujący go utwór. Oczywiście, aby skorzystać z tych zasobów nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy wejść na www.kulturanawidoku.pl – mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. Po wpisaniu podanego linku w przeglądarkę mobilną lub zeskanowaniu kodu QR, użytkownik, w prostych etapach, uzyska dostęp do wybranego utworu. Instrukcja użytkowania i informacje, jak pobierać utwory, znajdują się na stronie www.kulturanawidoku.pl w zakładce JAK TO DZIAŁA oraz bezpośrednio na regałach i plakatach. Bezpłatna sieć wi-fi umożliwia korzystanie z instalacji non-stop.

 

Fot. „Katarzyna Figura (2014)” autorstwa Fryta 73 – Katarzyna Figura. Licencja CC BY-SA 2.0 na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Katarzyna_Figura_(2014).JPG#/media/File:Katarzyna_Figura_(2014).JPG