Jutro pierwszy bieg na trasie słupskiego ringu drogowego

Pierwszy bieg. Ponad 400 biegaczy przebędzie pięciokilometrową trasę słupskiego ringu. Inwestycja nie została oddana jeszcze oficjalnie do użytku więc będzie to pierwsza zorganizowana impreza na największej inwestycji drogowej Słupska. To wydarzenie wspiera wiele podmiotów, które ufundowały różnego rodzaju bilety, vouchery i karnety. Nagrody te zostaną rozlosowane wśród uczestników po biegu.

Pierwszy bieg

W piątek (11 grudnia) o godzinie 18.30 trasą nowego przebiegu drogi krajowej nr 21 przebiegnie ponad 450 biegaczy. Uczestnicy pokonają pięciokilometrowy dystans rozpoczynając bieg na wysokości ronda ulic Banacha i Rejtana, dalej w stronę strefy ekonomicznej. Nawrót będzie miał miejsce na rondzie przy ulicy, która nie ma jeszcze nazwy. Zanim jednak biegacze rywalizować będą o miejsce na podium wezmą udział w rozgrzewce, którą poprowadzi Angelika Pilarska z Fitness studio Angela. Po biegu na uczestników czekać będzie ciepły barszcz z krokiecikiem.

W Gimnazjum nr 4 odbędzie się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek. Wśród pozostałych biegaczy rozlosujemy nagrody, które ufundowali: Kino Rejs, Słupski Ośrodek Kultury, Park Trampolin, Decathlon, Sklep sportowy Martes, Milkshake Bar, Fitness studio Angela, Aktywna Fabryka, Energa Czarni, MK Bowling.
– Cieszy nas bardzo zainteresowanie ze strony mieszkańców, którzy wezmą udział w imprezie jak i zainteresowanie ze strony sponsorów. Mamy około 150 nagród! – informuje Grzegorz Juszczyński, p.o. dyrektora Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pierwszych 221 uczestników, którzy wpłacili opłatę startową otrzyma koszulki, które ufundował Budimex, wykonawca drogi. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą Joannici oraz policja. Rowerzyści z towarzystwa Szprycha również włączyli się w organizację biegu. Zarząd Infrastruktury Miejskiej czuwa nad tym, aby udało się, w tym dniu, także oficjalnie otworzyć obwodnicę.