Brąz Sparty w Luzinie. Rosną młode piłkarskie talenty

Na trzecim miejscu zmagania w turnieju „Kaszub Cup” zakończyli piłkarze UKS „Sparta” Sycewice. W Luzinie rywalizowały drużyny złożone z chłopców z rocznika 2008 lub młodszych.

Rosną młode piłkarskie talenty

W miniony weekend w Luzinie odbyła się kolejna edycja halowego turnieju w piłce nożnej „Kaszub Cup”. W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału dwadzieścia zespołów, w tym również drużyny spoza województwa pomorskiego. W tak silnie obsadzonym turnieju dobrze spisali się zawodnicy UKS „Sparta” Sycewice, którzy w końcowej klasyfikacji uplasowali się na trzecim miejscu.

W pierwszym etapie zmagań podopieczni Ryszarda Hendryka pokonując wszystkich grupowych rywali, zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Walka o zwycięstwo rozegrała się między czterema zespołami. W pierwszym meczu piłkarze z Sycewic pokonali zespół Kowale 3-1, w następnych dwóch musieli jednak uznać wyższość drużyn z Gdańska. Zwycięzcą całego turnieju okazał się Jaguar Gdańsk.

Skład drużyny: Aleksander Pańtak, Oskar Rymuszka, Kacper Gniła, Jakub Diegner, Andżelika Świacka, Adrian Grodzki, Michał Mothke, Alan Kotwica, Wojtek Karpiński, Stanisław Ryjewski.