Jutro do Słupska przyjeżdża Rzecznik Praw Obywatelskich

Od 4 lipca w Słupsku odbywają się imprezy związane z tematyką praw obywatelskich  i demokracją. Miejska  Biblioteka Publiczna w Słupsku, Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a są organizatorami „Tygodnia (o) demokracji” – spotkania, debaty, warsztaty, pokaz filmu.

 

Ważnym  elementem tych  starań jest uroczystość otwarcia Punktu Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich w Słupsku. Nastąpi ona już jutro 7 lipca 2016 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu Miasta przy Pl. Zwycięstwa 3, w sali nr 212 (II piętro). Następnie w godz. 11.00 – 15.00 prawnicy będą udzielać informacji prawnej wszystkim zainteresowanym.  Na stałe punkt będzie czynny w każdy IV czwartek miesiąca w godz. 11.00 – 15.00. Porady i przyjmowanie wniosków do RPO są nieodpłatne.

 

7 lipca można również spotkać się  z Rzecznikiem Praw Obywatelskich – dr Adamem Bodnarem. Będzie to wyjątkowa okazja, żeby porozmawiać z nim o respektowaniu tych praw w różnych obszarach, o dyskryminacji i wszystkim co się z nią wiąże. To spotkanie dedykowane jest przede wszystkim słupskim organizacjom pozarządowym.  Zapraszamy do SCOPiES 7 lipca (czwartek) na godz. 16.00.

PLAKAT_tydzien4-7.07