„Gorąca pułapka”. Akcja parkingowa słupskich uczniów

Uczniowie Liceum Plastycznego im. St. I. Witkiewicza i Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku rozpoczęli akcję pod nazwą „Gorąca pułapka. Nie zostawiaj dziecka i psa w aucie!”. To apel młodzieży, by nie zostawiać dzieci i zwierząt w samochodach, podczas upałów.

W ramach akcji uczniowie z słupskiego Plastyka i Weterynarza malowali hasła i motywy graficzne na parkingu przed Centrum Handlowym Jantar, które mają uzmysłowić i przypominać rodzicom oraz właścicielom psów o tym, aby nie zostawiali dzieci i zwierząt w samochodach podczas upałów. Slogany mają też uruchamiać wyobraźnię i uświadamiać ewentualne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Małgorzata Siupik Winiszewska, pedagog szkolny w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

– Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni mogą być bardzo niebezpieczne. Będziemy apelować poprzez nasze działania, aby kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt! – mówi M. Siupik Winiszewska.