Gangsterzy ze Słupska i okolic w rękach prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która miała na celu popełnianie przestępstw, w tym przeciwko życiu i zdrowiu, przeciwko mieniu  oraz przestępstw polegających  na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości  substancji psychotropowych  i środków odurzających, a także na nielegalnym posiadaniu broni i amunicji.

 

 

Łącznie oskarżono 16 mężczyzn ze Słupska i pobliskich okolic, a przedstawiono im 56 zarzutów.  Grupa  kierowana była przez tymczasowo aresztowanych Marcina K. i Zbigniewa S. Tymczasowe aresztowanie stosowne jest jeszcze wobec 2 członków grupy, zaś pozostali oskarżeni odpowiadać będą przed sądem z wolnej stopy.

 

 

– W toku śledztwa ustalono, iż w ramach działania tejże grupy jej członkowie wprowadzili do obrotu znaczne ilości amfetaminy i marihuany, posiadali bez zezwolenia broń i amunicję jak również dopuścili się podpalenia samochodu – mówi Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku – w sierpniu 2015r. w okolicy stadionu miejskiego przy ulicy Madalińskiego w Słupsku członkowie grupy uczestniczyli w bójce z użyciem broni palnej (oddali 15 strzałów z co najmniej 2 egzemplarzy broni ),  czym narazili na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia  albo ciężkiego  uszczerbku na zdrowiu  osoby biorące w niej udział oraz inne osoby postronne.

 

Posługując się nożem dokonali też kradzieży samochodu Audi, a w sierpniu 2014r. pobili  dwóch mężczyzn narażając ich na  ciężki uszczerbek na zdrowiu. Ponadto, działając w różnych konfiguracjach dopuścili się szeregu innych przestępstw.

 

 

Wszystkim oskarżonym , z uwagi na wagę i okoliczności popełnionych przez nich czynów grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat.