Dwie osoby zginęły na krajowej 6

Policjanci z Komendy Miejskiej w Słupsku ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Poganice. W czołowym zderzeniu fordów-c max i fusion zginęli obaj kierowcy.

 

 

Po otrzymaniu informacji o wypadku w Poganicach na drodze krajowej K-6, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku natychmiast skierował tam funkcjonariuszy ruchu drogowego i służby ratownicze.

 

– Jak wynikało ze wstępnych ustaleń mundurowych kierowca forda fusion, 42- letni mieszkaniec Słupska jadąc od strony Lęborka z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się czołowo z jadącym od strony Słupska fordem c-max kierowanym przez 67-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego – tłumaczy  Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji – Na skutek tego zderzenia na miejscu wypadku zginęli obaj kierujący.

W wypadku ucierpieli także pasażerowie tych pojazdów. 67-letnia pasażerka c-maxa oraz 55-letni pasażer z drugiego samochodu  przewiezieni zostali do szpitala gdzie nadal pozostają pod opieką lekarzy.

 

Na miejscu wypadku prokurator  wraz z policjantami ustalał okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Decyzją prokuratora zabezpieczono ciała ofiar do badań. W tej sprawie prowadzone będzie śledztwo i ono wyjaśni co było faktyczną przyczyną tego tragicznego wypadku.

 

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze. Zmieniające się warunki atmosferyczne, wysoka temperatura powodująca zmęczenie oraz nadmierna prędkość mogą być przyczyną powstawania groźnych wypadków drogowych.