Ferie zimowe 2020 w Słupsku

Od 13.01. – 26.01.2020 r. w województwie pomorskim rozpoczynają się ferie zimowe. Placówki oświaty, jednostki kultury i sportu na najbliższe dwa tygodnie przygotowały atrakcyjne zajęcia dla uczniów.

Ferie zimowe na słupskiej pływalni

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi w dniach od 13 do 24 stycznia 2020 r. wejścia indywidualne dla dzieci i młodzieży słupskich szkół korzystających z pływalni przy ulicy Szczecińskiej 99 objęte będą 80 % zniżką. To oznacza, że bilet wejściowy 40 minutowy kosztuje 1,80 zł, a – 30 minutowy 1,40 zł.

Program na ferie w Słupsku

Program oferowany przez poszczególne instytucje można znaleźć na stronie miejskiej na Portalu Edukacyjnym oraz na stronach poszczególnych podmiotów. Poniżej prezentujemy dla Was najciekawsze propozycje.

1) Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku a także IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Zespole Szkół Sportowych w Słupsku.

Zajęcia sportowe i warsztaty z grafiki komputerowej.

2) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. UNICEF w Słupsku.

Jedna grupa sportowa dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi, w tym sprzężonymi, a także ich rodzeństwa – 13.01 -24.01. 2020 r. – 4 godz. dziennie (od poniedziałku do piątku).

3) Młodzieżowy Dom Kultury w Słupsku (bezpłatne, zapisy prowadzone przez stronę MDKu, są miejsca, ale nie na wszystko)

Warsztaty z batiku, warsztaty luksografii (fotograficzne w ciemni tradycyjnej), muzyczne i wokolne (nauka gry na gitarze klasycznej+karaoke), zajęcia relaksacyjne, brydż sportowy, warsztaty plastyczne (origami, masa solna).

4) Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku (bezpłatne, Oferta skierowana jest do osób indywidualnych, grupy zorganizowane proszone o wcześniejszy kontakt z konkretną placówką/filią organizującą zajęcia)

Gry planszowe, prace plastyczne z origami, zajęcia plastyczno-techniczne podczas których uczestnicy przygotują stroje karnawałowe,szczególnie maski NA BŁYSZCZĄCO, zabawy terapeutyczne z pokonywania niepewności, zajęcia nadawania życia rzeczom, które już chcieliśmy wyrzucić, czytanie bajek.

5) Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Uczestnicy wykonują pojazdy przyszłości, kostiumy ulubionych bohaterów, komiksy na podstawie własnych przeżyć, doświadczeń, emocji; warsztaty w pracowni filmowo-fotograficznej i stworzenie filmu animowanego.

6) Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku (bezpłatne, są miejsca oprócz RĘKODZIELNI)

Warsztaty z animacji teatralnej, pięknego scenicznego mówienia: ćwiczenia dykcji i oddechowe, recytacja i podstawy gry aktorskiej, „RUCH, OBRAZ, OBIEKTYW” zajęcia nt. prawidłowej kompozycji zdjęcia, użycia elementów aparatu, pracy ze zdjęciem po jego wykonaniu (studio fotograficzne); wspólne tworzenie etiud filmowych, reportaży; pokazy filmowe w Kinie Rejs połączone z warsztatami po seansie.

7) Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (obowiązują zapisy w przypadku grup zorganizowanych, wstęp na 1 spotkanie 8 zł – indywidualnie bez zapisów)

– zajęcia z malowania obrazów nićmi – wyplatanie obrazów z kolorowej włóczki muliny, nici
– konstruowanie instrumentów i wspólne muzykowanie
– jak wyglądał Słupsk w czasach naszych dziadków- warsztaty – robimy kukiełki i snujemy opowieść historyczną
– Dzień Pisma Ręcznego – historia + próbowanie pisania np.piórem gęsim
– BAL NA ZAMKU- współcześni książęta i księżniczki – 26 stycznia w strojach balowych

8) Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słupsku (płatne 300 zł, brak miejsc)

Sportowe półkolonie w mieście – zabawy na lodowisku, seans filmowy w Kinie Rejs, kurs pierwszej pomocy, ognisko w Parku Kultury i Wypoczynku, zabawy na Pływalni Miejskiej, Park Trampolin.

9) Park Wodny Trzy Fale w Słupsku. (płatne, brak miejsc)

Basen (3 godz.dziennie), nauka pływania, animacje, gry i zabawy + zajęcia plastyczne.

10) Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny im. Tadeusza Gwiżdża

Świetlica środowiskowa, hala sportowa,ścianka wspinaczkowa, siłownia, klub seniora – 13.01 -24.01. 2020 r. godz. 8.00 – 16.00 (od poniedziałku do piątku).