Dziewczyny uczą się pisać scenariusze. Co z tego wyniknie?

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbyło się ostatnie spotkanie w ramach warsztatów scenopisarskich prowadzonych przez Daniela Odiję. W warsztatach wzięło udział łącznie dwanaście uczennic z Gimnazjum nr 3 i 4 w Słupsku.

 

W ciągu czterech dwuipółgodzinnych spotkań uczestniczki zapoznały się z formatem scenariusza, tworzeniem scen i postaci, konstruowaniem konfliktu opowieści (jego zasad oraz rozwinięcia), a także stosowaniem w utworze punktów zwrotnych.

Oprócz omówienia zagadnień teoretycznych warsztaty obfitowały w różnego rodzaju inspirujące ćwiczenia, które pobudzały do tworzenia historii.

 

W rezultacie, w trakcie zajęć udało się stworzyć kilka scenariuszy, z których jeden zostanie zrealizowany w postaci filmu podczas październikowych warsztatów animacji poklatkowej, prowadzonych przez Monikę Kuczyniecką.

Reklama - Podnośnik koszowy w SłupskuPodnośnik koszowy Słupsk

 

Zajęcia inaugurowały tegoroczny projekt warsztatów filmowych realizowany przez kino Rejs Młodzieżowego Centrum Kultury przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupsk.

 

– Aktualnie prowadzony jest nabór uczestników na bezpłatne wakacyjne warsztaty wideoklipu, które odbędą się w terminie 4-8 lipca 2017. Zajęcia adresowane są do młodzieży w wieku 13-18 lat. Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 20 czerwca 2017 roku – mówi Joanna Gajdo z MCK w Słupsku. 

Reklama