Dziewczyny uczą się pisać scenariusze. Co z tego wyniknie?

W Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku odbyło się ostatnie spotkanie w ramach warsztatów scenopisarskich prowadzonych przez Daniela Odiję. W warsztatach wzięło udział łącznie dwanaście uczennic z Gimnazjum nr 3 i 4 w Słupsku.

 

W ciągu czterech dwuipółgodzinnych spotkań uczestniczki zapoznały się z formatem scenariusza, tworzeniem scen i postaci, konstruowaniem konfliktu opowieści (jego zasad oraz rozwinięcia), a także stosowaniem w utworze punktów zwrotnych.

Oprócz omówienia zagadnień teoretycznych warsztaty obfitowały w różnego rodzaju inspirujące ćwiczenia, które pobudzały do tworzenia historii.

 

W rezultacie, w trakcie zajęć udało się stworzyć kilka scenariuszy, z których jeden zostanie zrealizowany w postaci filmu podczas październikowych warsztatów animacji poklatkowej, prowadzonych przez Monikę Kuczyniecką.

 

Zajęcia inaugurowały tegoroczny projekt warsztatów filmowych realizowany przez kino Rejs Młodzieżowego Centrum Kultury przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupsk.

 

– Aktualnie prowadzony jest nabór uczestników na bezpłatne wakacyjne warsztaty wideoklipu, które odbędą się w terminie 4-8 lipca 2017. Zajęcia adresowane są do młodzieży w wieku 13-18 lat. Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 20 czerwca 2017 roku – mówi Joanna Gajdo z MCK w Słupsku.