Doszło do wypadku na najniebezpieczniejszym skrzyżowaniu w Słupsku. Rowerzyści to przewidywali

Na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Małcużyńskiego doszło dzisiaj do groźnego wypadku. Samochód osobowy potrącił rowerzystę jadącego ścieżką dla rowerów. Słupscy cykliści zauważają, że takie zdarzenie było tylko kwestią czasu, bo po remoncie jest to najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w Słupsku.

Doszło do wypadku na najniebezpieczniejszym skrzyżowaniu w Słupsku

Jak wynika z ustaleń słupskiej policji kierowca samochodu osobowego, chcąc skręcić z ulicy Małcużyńskiego w prawo w ulicę Szczecińską, nie zauważył nadjeżdżającego rowerzysty. – Kierujący mercedesem 49-letnia słupszczanka skręcając z ulicy Małcużyńskiego mając zieloną strzałkę warunkowego skrętu w prawo nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście i potrąciła go – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji. – 21-letni rowerzysta trafił do szpitala. Doznał tylko ogólnych potłuczeń.

Rowerzyści to przewidywali

O niebezpieczny skrzyżowaniu Małcużyńskiego-Szczecińska pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Sygnały o tym, że rozwiązania zastosowane na skrzyżowaniu nie są złe zgłaszali słupskim policjantom kierowcy i rowerzyści. Najwięcej uwag było odnośnie skrętu z ulicy Szczecińskiej w ulicę Małcużyńskiego. Kierowcy zauważają, że skręcając w lewo nie widzą jakie światło jest na sygnalizacji świetlnej dla rowerzystów dlatego nie wiedzą, czy mogą swobodnie skręcać, czy muszą się przygotować na to, że nagle nadjedzie rowerzysta .

Słupscy policjanci wnioskowali o zmianę w sygnalizacji i dołożenie żółtego sygnału pulsującego, aby kierowcy mieli dodatkową informację, że jest zielone światło dla rowerzystów.