Doktor Wojciech Homenda nowym dyrektorem do spraw lecznictwa

Doktor Wojciech Homenda objął stanowisko dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. Jeden z najbardziej znanych słupskich lekarzy będzie łączyć nowe obowiązki z dotychczasowym stanowiskiem ordynatora oddziału hematologicznego/transplantacji szpiku.

Dr Wojciech Homenda objął stanowisko dyrektora ds. lecznictwa słupskiego szpitala w związku z wygasaniem pandemii i z powodu potrzeby przystąpienia do przywracania działalności medycznej szpitala w pełnym zakresie. Jego zadaniem jest doprowadzić do tego, aby szpital funkcjonował znów w taki sposób, jak to miało miejsce przed pandemią koronawirusa.

Do tego zadania potrzebni są ludzie, którzy wykazują się dużymi talentami organizatorskimi – mówi Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Doktor Homenda jest osobą o wszechstronnym wykształceniu, był inicjatorem rozwoju wielu dziedzin medycznych w słupskim szpitalu. Zasłynął jako twórca hematologii i transplantologii w Słupsku i dlatego chcemy wykorzystać jego potencjał organizatorski. Należy zwrócić również uwagę na to, że doktor Homenda dysponuje bogatym doświadczeniem i znaczną wiedzą o słupskim szpitalu, bo pracuje w nim od kilkudziesięciu lat, ma duży autorytet i jest poważany przez personel szpitala. Biorąc pod uwagę powyższe kwalifikacje doktora Homendy zaproponowaliśmy mu objęcie stanowiska dyrektora do spraw lecznictwa, aby wykorzystać jego potencjał dla rozwoju działalności szpitala i dobra pacjentów.

Do obowiązków dyrektora do spraw lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku należy zajmowanie się całokształtem spraw dotyczących działalności szpitala w aspekcie medycznym, m.in. pozyskiwaniem i kształceniem kadr medycznych, jakością i dostępnością świadczonych usług medycznych.

Dr n. med. Wojciech Homenda jest specjalistą chorób wewnętrznych, hematologii, transplantologii klinicznej a także konsultantem wojewódzkim w dziedzinie hematologii.

Poprzedni dyrektor ds. lecznictwa, dr Jacek Wojcikiewicz powraca na oddział Rehabilitacji Neurologicznej i Ogólnoustrojowej i będzie kontynuował prace jako koordynator oddziału. Zarząd Szpitala składa podziękowanie Panu Jackowi Wojcikiewiczowi za dotychczasową pracę na stanowisku dyrektora.