Dlaczego nie warto brać dopalaczy?- wiedzą to uczniowie ZSI w Słupsku

Joanna Kołodziejska, uczennica Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wyróżniona w konkursie pt.: „DOPALACZE – TO NIE DLA MNIE”. Organizatorem konkursu był Pomorski Urząd Wojewódzki wspólnie z pomorską policją, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku oraz Kuratorium Oświaty.

Dlaczego nie warto brać dopalaczy?

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego, którzy poprzez artykuły prasowe ilustrowane plakatami mieli za zadanie przedstawić zagrożenia, jakie niosą ze sobą dopalacze i odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego nie biorę?”
Praca graficzna Joanny Kołodziejskiej znalazła się wśród wyróżnionych plakatów. Licealistkę do konkursu przygotował Arkadiusz Herman.

– Nasza szkoła aktywnie uczestniczy we wszelkich formach przeciwdziałania zażywaniu dopalaczy, które często są uważane za „nieszkodliwe energetyki”. Nic podobnego! To bardzo niebezpieczne substancje, zagrażające zdrowiu i życiu człowieka. – mówi Arkadiusz Herman, nauczyciel z Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego przy ZSI w Słupsku.