Rozbili gang wytwarzający dopalacze. Miały trafić do Słupska?

Funkcjonariusze CBŚP i kryminalni z Lęborka zatrzymali trzy osoby z Lęborka związane z produkcją dopalaczy. Policjanci zabezpieczyli środki chemiczne do produkcji dopalaczy, broń pneumatyczną oraz woreczki z gotowymi już dopalaczami.

Rozbili gang wytwarzający dopalacze

Zatrzymane osoby zostały przesłuchane a dwóch z mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego lęborskiej komendy zatrzymali troje mieszkańców Lęborka w wieku 27, 28 i 32 lat, związanych z produkcją dopalaczy.

– Policjanci w trakcie przeszukania zabezpieczyli cztery sztuki broni pneumatycznej, kilka sztuk amunicji ostrej oraz prawie 4 kilogramy środka chemicznego do produkcji dopalaczy oraz kilkanaście woreczków z gotowymi już dopalaczami – informuje Daniel Pańczyszyn, rzecznik lęborskiej policji. – Przeprowadzona przez Laboratorium Kryminalistyki KWP w Gdańsku ekspertyza wykazała, że w gotowych już porcjach dopalaczy znajdują się substancje zabronione są€“ środki odurzające, których posiadanie jest zabronione.

Cała trójka została przesłuchana, a dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny do czasu rozprawy głównej. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań i zarzutów m.in. za posiadanie amunicji i broni na której posiadanie wymagane jest zezwolenia.