Bezpłatne warsztaty weterynaryjne dla gimnazjalistów

Technikum Weterynaryjne przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku zaprasza młodzież gimnazjalną na „ABC Weterynaryjne” – cykl comiesięcznych bezpłatnych warsztatów weterynaryjnych.

 

 

W programie zajęć m.in.: warsztaty z szycia chirurgicznego, badanie USG psów, opatrywanie ran, pierwsza pomoc dla psa – jak pomóc w razie wypadku,  ćwiczenia z fantomem imitującym psa oraz wiele innych zajęć praktycznych. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w Technikum Weterynaryjnym przy ZSI w Słupsku (ul, Koszalińska 9). Młodzież będzie się spotykać o stałych porach w  godz. od 12.30 do 14.30.

 

 

 

– Celem warsztatów jest przybliżenie młodzieży podstawowej umiejętności obsługi i pielęgnacji weterynaryjnej zwierząt. Młodzi ludzie będą mieli okazję poznać różne aspekty pracy przy leczeniu zwierząt. Przekażemy uczestnikom warsztatów przede wszystkim wiedzę praktyczną  jak np. udzielać pierwszej pomocy zwierzętom, jak się nimi opiekować, ale także na jakie zachowania zwierząt zwracać uwagę. Rzeczowo, profesjonalnie i serdecznie będziemy przekonywać do mądrej i odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Celem spotkania jest również dobra zabawa – mówi Anna Wnuk, lekarz weterynarii i behawiorysta zwierzęcy, nauczyciel w Technikum Weterynaryjnym przy ZSI w Słupsku.

 

 

Terminy spotkań:

– 15 marca

– 19 kwietnia

– 17 maja