Blues i rock symfonicznie – tylko w Słupsku

Wszystkich fanów twórczości „ojca chrzestnego polskiego bluesa” Tadeusza Nalepy oraz Miry Kubasińskiej i zespołu Breakout słupska filharmonia zaprasza na niepowtarzalny koncert poświęcony pamięci ikon polskiego bluesa i rocka.

Blues i rock symfonicznie

– Najlepsze lata polskiego rocka i polskiego bluesa utożsamiane są z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską. Mimo że oboje już nie żyją, na scenie są obecni za sprawą projektu pod nazwą Piotr Nalepa Breakout — informuje Kamila Bilińska ze słupskiej filharmonii.

– Piotr Nalepa, syn Tadeusza i Miry, wraz z Robertem Luberą, twórcą i liderem krakowskiej grupy Nie-bo, z sukcesem odtwarzają to, co było najlepsze w repertuarze zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy – piosenek na trwale zapisanych w historii polskiego rocka i bluesa. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich ponieważ od lat Mira i Tadeusz występowali osobno (wyjątek stanowiły koncerty okolicznościowe). Teraz na koncercie można wysłuchać obok siebie między innymi: Modlitwy, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Gdybyś kochał hej, Poszłabym za tobą, a także nowych wersji Do kogo idziesz i Chciałabym być słońcem.

W rolę Miry Kubasińskiej, znanej niegdyś z bardzo dynamicznych, żywiołowych koncertów, wcieliła się niesamowita, obdarzona niezwykle mocnym, rockowym głosem wokalistka – Żaneta Lubera (córka Roberta) – Kwiaty nam powiędły, Poszłabym za Tobą, Gdybyś kochał, hej , a przede wszystkim znakomicie zaśpiewanej Do kogo idziesz , to piosenki, które w jej wykonaniu brzmią wyjątkowo.

Breakout Tour symfonicznie

Koncerty w ramach projektu Piotr Nalepa Breakout Tour cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów w całej Polsce i są doskonałą  okazją do sentymentalnych wspomnień przy wspaniałej i wciąż żywej  twórczości prekursorów polskiego bluesa. W marcu usłyszymy ten program z udziałem zespołu Piotra i orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku pod dyrekcją Bohdana Jarmołowicza. Autorem aranżacji na orkiestrę jest Michał Jurkiewicz.

Na koncercie będzie można wysłuchać blisko 20 najlepszych utworów z repertuaru słynnej supergrupy, które złożą się na sentymentalną podróż do lat 70-tych dekady, dzięki której polska muzyka zyskała tak wiele wartościowych utworów.

Skład zespołu:

Piotr Nalepa – gitara

Żaneta Lubera – wokal

Robert Lubera – gitara, wokal, harmonijka ustna

Wojtek Famielec – bas

Józef Rusinowski – perkusja

Michał Jurkiewicz  – organy hammonda, piano fendera, vocal

Koncert odbędzie się w ramach XX Konfrontacji – Mężczyźni 17 marca (piątek) o godz. 19.00