W Kobylnicy stawiają na książki z dużymi literami i audiobooki

Systematycznie powiększany jest księgozbiór Gminnej Biblioteki
Publicznej w Kobylnicy. Tym razem na półkach pojawiły się książki z powiększonym drukiem oraz kilkanaście nowych audiobooków.

 

Książki z serii „Duże Litery”, które zakupiła Gminna Biblioteka
Publiczna w Kobylnicy, to udogodnienie dla osób słabowidzących. Wydruk w większym niż powszechnie obowiązujący formacie oraz zastosowanie dużych czcionek sprawiają, że pozycje z tej serii w znaczący sposób ułatwiają korzystanie z nich osobom słabowidzącym.

 

 

– O słuszności zakupu tego rodzaju pozycji może świadczyć tempo, w jakim znalazły one odbiorów. Wszystkie zostały wypożyczone jeszcze tego samego dnia, gdy zostały wprowadzone do inwentarza – mówi Karol Kotusiewicz,  specjalista ds. wizerunku gminy Kobylnica. – Sięgnęły po nie zarówno osoby niepełnosprawne, starsze, ale też i ci, którzy pragnęli choć na chwilę zadbać o odpoczynek dla zmęczonych oczu. Na bibliotecznych półkach pojawiło się dwanaście tego typu książek. Wśród nowych tytułów znajdziemy publikacje z gatunku literatury pięknej, obyczajowej oraz popularnonaukowej.

 

W ostatnich dniach Gminna Biblioteka Publiczna sprawiła także miłą niespodziankę fanom audiobooków. Miłośnicy tej formy czytelnictwa mogą od kilku dni sięgać po dwadzieścia nowych pozycji, bardzo zróżnicowanych pod względem gatunku i tematyki. Oprócz kryminałów, pojawiła się także literatura dziecięca, piękna oraz obyczajowa.

 

 

Obecnie czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy mogą
korzystać ze zbioru liczącego blisko 36,5 tysiąca pozycji.