Bałtyckie Trio Stroikowe – koncerty kameralne na powitanie wiosny

Kusowo, Krępa Słupska, Wieszyno, Włynkówko – w tych czterech Centrach Aktywności Lokalnej Gminy Słupsk odbędą się koncerty kameralne w wykonaniu Bałtyckiego Trio Stroikowego. W koncertach wzbogaconych o krótki wstęp teoretyczny oraz prezentacje instrumentów (oboju, klarnetu i fagotu) można wziąć udział 2 i 3 kwietnia. Wstęp jest bezpłatny.

Bałtyckie Trio Stroikowe

Bałtyckie Trio Stroikowe to trójka niezwykle uzdolnionych muzyków.

Oboistka – Magdalena Maniewska – jest absolwentką studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem) oraz mistrzowskich studiów podyplomowych w klasie prof. Jerzego Kotyczki w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest założycielką zespołu kameralnego O’Bows Quartet i sypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka województwa pomorskiego oraz prezydenta Gdańska. Obecnie pracuje na stanowisku I oboistki – solistki Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Magdalena Maniewska - Oboistka
Magdalena Maniewska – Oboistka

Fagocistka i kontrafagocistka – Karolina Borodacz – to muzyk orkiestrowy, kameralistka i pedagog. Ukończyła Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgacie. Studia kontynuuje na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Instrumentalnym, specjalność Fagot oraz na wydziale Teorii Muzyki, specjalność Publicystyka Muzyczna. Swoje umiejętności w grze na instrumencie doskonaliła pod okiem wybitnych fagocistów podczas licznych kursów mistrzowskich.

Karolina Borodacz - Fagociska i Kontrfagociska
Karolina Borodacz – Fagociska i Kontrfagociska

Klarnecista – Ignacy Artur Wysocki – jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalno-pedagogicznym w specjalizacjach: klarnet i kameralistyka w klasie dr Wojciecha Mrozka (2013) oraz saksofon w klasie ad. dr hab. Aliny Mleczko (2015). Był uczestnikiem warsztatów muzycznych i kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków między innymi przez prof. Andrzeja Janickiego (Katowice), prof. Mathiasa Mullera (Zurich), dr hab. Arkadiusza Adamskiego (Katowice), prof. Algidrasa Budrysa (Wilno). Laureat konkursów makroregionalnych i ogólnopolskich w kategoriach gry solowej oraz kameralistyki.

Ignacy Artur Wysocki - Klarnecista
Ignacy Artur Wysocki – Klarnecista

Koncerty wzbogacone będą o krótki wstęp teoretyczny oraz prezentacje instrumentów (oboju, klarnetu i fagotu). Organizatorzy zapraszają 2 kwietnia (sobota) do Centrum Aktywności Lokalnej w Wieszynie (godz. 16:00) oraz Kusowie (godz. 18:00), a także 3 kwietnia (niedziela) do Centrum Aktywności Lokalnej we Włynkówku (godz. 16:00) i Krępie Słupskiej (godz. 18:00). Wstęp jest darmowy.

W programie koncertów:

1. W. Walentynowicz – Wspólnie, zgodnie, W rytmie walca, Zabawny marsz
2. H. Tomasi – Minuetto, Tambourin
3. F. Chopin – Suita pieśni (Dzieweczka, Piosnka litewska, Gdzie lubi…, Swaty)
4. F. X. Thuri – Suita pieśni czeskich
5. F. Farkas – Arlecchino
6. G. Jacob – Scherzo
7. S. Joplin – The Entertainer
8. J. Lennon, P. McCartney – Yesterday
9. G. Gershwin – I Got Plenty of Nothing
10. Q. Maganini – Havana

Więcej informacji na www.kultura.slupsk.pl oraz na Facebooku Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk: https://www.facebook.com/kulturagminaslupsk

Fotografie udostępniło do publikacji Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk (bez przypisania autorstwa)

Fotografie poddano edycji przez zespół 10minut.tv – pomniejszenie rozmiaru zdjęcia w celu zmniejszenia wagi pliku.