Drugi model produkowanych w Głobinie łodzi Windy już po próbach wodnych

22 marca w rejonie usteckiego portu przeprowadzono próby morskie łodzi SR 28 CC – pierwszej wyprodukowanej w firmie MARKOS. To drugi model, po 27 Solano RS, który powstaje w zakładzie w Głobinie na zlecenie skandynawskiego giganta Windy. Ścisła współpraca obu stron zakłada stworzenie w sumie 85 takich jednostek w Polsce do końca przyszłego roku.

Próby morskie są ostatnim punktem „pobytu” pierwszych z egzemplarzy łodzi produkowanych w firmie przed ich transportem do klienta. Podczas wodowania jednostek na otwartych akwenach wodnych sprawdzana jest jakość wyprodukowanego egzemplarza oraz jego zgodność z zapisami zawartymi w umowach. 22 marca takim testom poddano model SR 28 CC produkowany dla skandynawskiego Windy.

model produkowanych w Głobinie łodzi Windy

Testowany w marcu model jest drugim z projektów, które MARKOS realizuje dla Windy. W styczniu na Bałtyku, także w rejonie usteckiego portu odbyły się próby wodne wyprodukowanego w Głobinie pierwszego modelu z serii WINDY 27 Solano RS. Oba modele są typowo sportowymi projektami, różnią się natomiast stylistyką. Zgodnie z założeniami, do końca przyszłego roku w Głobinie wyprodukowanych zostanie 85 jednostek.

WINDY SR 28 CC - MARKOS
WINDY SR 28 CC – MARKOS

Firma Windy powstała w roku 1966. Silna i ugruntowana pozycja na rynku jest efektem wieloletniego budowania reputacji w oparciu o precyzję, dbałość o detale i profesjonalizm. Produkcja skupiona jest w firmach w Norwegii, Szwecji i od kilku lat w Polsce – w zakładach Model – Art oraz MARKOS. Windy specjalizuje się w produkcji jachtów motorowych o długości od 7 do 24 metrów, jednocześnie dostarczając tendery do największych stoczni na świecie.

Fotografie udostępnione do publikacji przez MARKOS Sp. z o.o.

Fotografie poddano edycji przez zespół 10minut.tv – pomniejszenie rozmiaru zdjęcia w celu zmniejszenia wagi pliku.