86 tabletów trafiło do szkół z Gminy Kobylnica

Do szkół z Gminy Kobylnica trafiło 86 tabletów z przeznaczeniem do wykorzystania w czasie nauki zdalnej. Urządzenia zostaną przekazane rodzicom uczniów, którzy zwrócili się z prośbą o wsparcie.

Na zakup 67 urządzeń kobylnicki samorząd pozyskał pieniądze z programu „Zdalna szkoła”. Zakup kolejnych 19 tabletów sfinansowano z budżetu gminy. W zestawie, który otrzymają uczniowie, znajdzie się nowoczesny tablet o przekątnej ekranu 10’’ -12,9’’ z wbudowaną kamerą, zestaw słuchawkowy oraz etui. Urządzenia mogą korzystać z sieci WiFi oraz 4G. Koszt zakupu 86 zestawów to 90 300 zł.

26 tabletów trafiło do Szkoły Podstawowej w Kwakowie. 23 urządzenia przekazane zostały dla uczniów z Kobylnicy. Szkoła Podstawowa w Sycewicach otrzymała 20 zestawów, a Słonowice – 14. Z nowoczesnego sprzętu korzystać będzie także 3 uczniów z Kończewa. Tablety będą przekazane na podstawie umowy użyczenia i protokołu.

„Zdalna Szkoła” to program przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Ma ułatwić szkołom nauczanie online. Pula środków z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na ten cel dla całego kraju to 186 mln zł. Samorządy mogły się ubiegać o kwoty od 35 do 100 tys. zł. Ich dofinansowanie zależy od liczby uczniów w danej miejscowości.