Uciekał z amfetaminą a teraz grozi mu 8 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu II Policji w Słupsku, w pościgu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 22- letni słupszczaninowi za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Patrol policji z komisariatu II w Słupsku na jednym z osiedli zauważył samochód, wewnątrz którego znajdował się młody mężczyzna, znany policjantom z dotychczasowej pracy jako osoba, która miała wcześniej związek z przestępczością narkotykową.

– Kierujący mercedesem na widok kryminalnych gwałtownie przyspieszył i wjechał w jedną z pobliskich uliczek – opowiada Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji –  Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymywał się. Po przejechaniu kilkuset metrów, sprawca zatrzymał samochód, wybiegł z niego i zaczął uciekać w stronę pobliskich domów. Kryminalni biegnąc za nim zauważyli, że mężczyzna odrzucił od siebie foliowe zawiniątko. Już po chwili został zatrzymany, a śledczy zabezpieczyli odrzucony pakunek – mówi Robert Czerwiński.

Wewnątrz pakunku znajdowało się 50-gramów amfetaminy. Późniejsze badania testerem narkotykowym potwierdziły, że jest to właśnie ten narkotyk.  22-latek trafił do policyjnego aresztu.  Materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił przedstawić mu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Podejrzanemu słupczaninowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.