Młodzi tancerze ze Słupska zdeklasowali rywali

W Międzyzdrojach  odbył się X Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego eMDeART 2016. W tegorocznej edycji  Turnieju Zespoły taneczne Kwadraciaki i Reverens z Osiedlowych Klubów  Kwadrat i Piast SM Kolejarz zostały zdobywcami trzech głównych nagród.

 

 

 

Wielki sukces odniosły  zespoły taneczne  z klubu Kwadrat i Piast  S.M. KOLEJARZ w Słupsku, przygotowywane przez  instruktor tańca Małgorzatę Węc, zdobywając  dwa złote i srebrny medal w różnych stylach tanecznych. Dzieci prezentowały się w trzech formacjach tanecznych:

TRIO –  Matylda Terebecka, Patrycja Rzeppka i Hania Łukojko wywalczyły I miejsce w kategorii 8 – 11 lat (choć Matylda ma 7 lat )

Zespół Kociaki Kwadraciaki  w składzie Zuzia Krawczyk, Janka Dobkowska, Marika Sulik, Julia Dymiter, Zuzia Maciejewska, Zuzia Leńska, Patrycja Rzeppka, Matylda Terebecka  i  Justynka Bartkowiak zajął  I miejsce w choreografii z elementami jazzu i  pop dance’u

6 – osobowa Formacja: Oliwia Żurawik, Iga Szabat, Natalia Płaczek, Patrycja Rubaj, Weronika Gałgan i Wiktoria Pliszka  w kategorii wiekowej  12 lat zajęła II miejsce.

 

 

 

– Organizatorzy turnieju czyli Dom Kultury w Międzyzdrojach oraz Szczecińskie Stowarzyszenie Tańca Sportowego Dance Studio PAA  zapraszają do udziału  dziesiątki zespołów dziecięco- młodzieżowych z całego kraju – informuje Jolanta Walewska z klubu osiedlowego Kolejarz. – Dzieci i młodzież prezentują się w przeróżnych formacjach i stylach tanecznych  oraz kategoriach wiekowych.

 

 

Tancerki z Kwadratu i uczennice SP 10, wywalczyły podium tańcząc do choreografii instruktorki Małgorzaty Węc i rzetelnie się do tego turnieju przygotowując . Większość z nich tańczyła przed tak dużą ogólnopolską publicznością po raz pierwszy, ale dobra organizacja i serdeczność ludzi obniżała poziom stresu u dzieci. Dodatkowo miłą niespodzianką było wykorzystanie naszego logo Klubu Kwadrat do stworzenia scenografii turniejowej.