Mężczyźni, którzy twierdzą, że są feministami. Czy to możliwe?

Dziś rozpoczęła się akcja „Bukiet Feministów 2016”, w której udział wzięło kilku mężczyzn ze Słupska, m.in. prezydent Robert Biedroń. W ramach akcji mężczyźni fotografują się z dziećmi oraz w czasie zajęć uznawanych stereotypowo za typowo kobiece.

 

Akcja „Bukiet Feministów 2016” ma na celu włączenie w działaniach na rzecz równości obu płci oraz zmobilizowanie mężczyźni do tego, by razem z kwiatkiem zechcieli podarować kobietom równość w dostępie do pracy, pieniędzy, bezpieczeństwa i możliwości wyboru swojej roli życiowej.

 
– Po raz drugi w Dniu Kobiet prowadzona jest akcja „Bukiet feministów 2016”, której celem jest zachęcenie mężczyzn do wspierania kobiet nie tylko w postaci miłego gestu jakim jest podarowanie kwiatów, ale przede wszystkim codziennego partnerstwa – mówi Marta Makuch z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku. – Akcja polega na zaprezentowaniu różnorodnych mężczyzn, którzy swoim zachowaniem wspierają kobiety na co dzień, opiekują się dziećmi, wykonują obowiązki domowe, obalają stereotypy, dzielą się władzą i wpływem z paniami.

 
Organizatorem akcji jest Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku Akcja będzie miała swoją kontynuację w postaci dyskusji podczas II Kongresu Kobiet w Ustce (12 marca), w ramach panelu „Bukiet Feministów”, w którym gościem będzie m.in. Janusz L. Wiśniewski.