Słupszczanka wyróżniona za prace plastyczne o zorzy

Klaudia Zając, uczennica klasy pierwszej Liceum Plastycznego przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej. „Niebo w kolorze – spotkanie z zorzą polarną”.

Prace plastyczne o zorzy

Tak brzmiał tytuł konkursu zorganizowanego przez płocki oddział  Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Nadesłano nań ponad dwa tysiące prac z blisko trzystu placówek.

Tegoroczna trzecia edycja konkursu  miała na celu zainteresowanie dzieci i młodzież tematyką zorzy polarnej oraz związkami środowiska przyrodniczego z życiem człowieka, a także popularyzację tradycji oraz dziedzictwa kulturowego poprzez poznanie legend, mitów, bajek i opowieści o Aurora Borealis – mówi Daniel Stawski ze słupskiego liceum plastycznego.

Na konkurs nadesłano 2200 prac wykonanych w różnych technikach: rysunku, malarstwa, pastelami olejnymi i suchymi, kolażu, grafiki oraz litografii z 270 placówek.

Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych:
·        I kategoria wiekowa –6 –7 lat,
·        II kategoria wiekowa – 8 –10 lat,
·        III kategoria wiekowa – 11 –13 lat,
·        IV kategoria wiekowa –14 –16 lat.

Praca Klaudii Zając została wyróżniona w kategorii wiekowej – 14 – 16 lat. Szesnastoletnia licealistka wykonała swoją pracę farbami akrylowymi. Do konkursu uczennicę przygotowywała pani Maria Karpińska, nauczyciel w Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku.

Jury zakwalifikowało 204 prace do wystawy pokonkursowej na której znajdzie się również praca konkursowa Klaudii. Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 15 stycznia. Będzie można ją oglądać w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Płocku do 6 marca.