Obrona sposobem na sukces

Niepokonana dotąd drużyna Siarki Tarnobrzeg będzie przeciwnikiem Energi Czarnych Słupsk. Obie drużyny spotkają się w najbliższą sobotę w Hali Gryfia.

W trzeciej kolejce Tauron Basket Ligi słupszczanie ulegli drużynie z Torunia 60:84. Donaldas Kairys, trener Czarnych Panter ma nadzieję, że był to jeden z najsłabszych meczy w sezonie. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski z porażki i nie popełniać tych samych błędów. Z kolei przeciwnicy do tej pory pokonali zespoły z Wrocławia, Szczecina i Starogardu Gdańskiego.

Obrona sposobem na sukces

Zdaniem trenera Energi Czarnych Słupsk, z takimi zespołami jak Siarka Tarnobrzeg gra się bardzo trudno. Jaki jest zatem klucz do zwycięstwa? Przede wszystkim koncentracja i obrona – Nasza obrona jeden na jeden musi być bardzo dobra, musimy być skoncentrowani. Obrona zespołowa też musi być przygotowana na styl gry przeciwnika. Każdy musi być odpowiedzialny za swoją część obrony i każdy musi sobie pomagać.

Od początku meczu nie możemy pozwolić przeciwnikom na zdobywanie łatwych punktów i, tym samym, zyskanie pewności rzutów. – mówi Donaldas Kairys.

Podczas sobotniego meczu, kibice będą mieli okazję zobaczyć na żywo w akcji Folarina Campbella. Jak zawodnik ocenia polską ligę? – Liga jest dobra. Trochę zaskoczyła mnie sytuacja z przepisem o dwóch Polakach na parkiecie, ale polscy zawodnicy są bardzo dobrzy. Poziom ligi jest na prawdę wysoki. – informuje zawodnik.

Początek spotkania pomiędzy Energą Czarnymi Słupsk a Siarką Tarnobrzeg o godzinie 18.00.