Nie żyje Wiesław Hałaburda. Twórca słupskiego judo

W wieku 71 lat, zmarł Wiesław Hałaburda-w latach 1975-1994 trener klasy Mistrzowskiej judo Gryfa Słupsk. To on stworzył sukcesy tej dyscypliny w Słupsku.

Wiesław Hałaburda

Wiesław Hałaburda ur.się 9.01.1944 w Baranowiczach(Białoruś) .Po ukończeniu studiów na AWF Warszawa wspólnie z żoną ( Danutą Hałaburdą-siatkarka,olimpijka) przyjechali do Słupska.Tu podjął w 1975 pracę jako trener judo w Gwardyjskim Klubie Sportowym Gryf Słupsk.Od początku pracy trenerskiej szkolił chłopców ,ale od roku 1978 do
szkolenia włączył również dziewczęta.Jego wychowankami były m.in.Bogusława Olechnowicz-medalistka IO, MŚ, ME , Irena Waszkinel i Lidiusz Kazior-obecni trenerzy TS Judo Gryf Słupsk.

– Za jego działalności słupskie judoczki świeciły triumfy nie tylko w kraju,ale i za granicami.Były m.in.5-cio krotnymi Drużynowymi Mistrzyniami Polski.

W roku 1995 był współtwórcą sekcji judo przy klubie Piast Wrzeście. Posiadał IV Dan w Judo – mówi Lidiusz Kazior, słupski trener judo.

Rodzina informuje ,że wystawienie odbędzie się we wtorek 27 października o godz.14.50 ,natomiast ceremonia pogrzebowa rozpoczyna się o godz.15.20 na Nowym Cmentarzu.