Bezpłatne badania mammograficzne w gminie Kobylnica

We wtorek, 27 października w pobliżu Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy przy ulicy Wodnej stanie specjalny Mammobus. Swoje piersi będą mogły w nim przebadać mieszkanki gminy Kobylnica w wieku 50 – 69 lat.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi, który finansowany jest ze środków Pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, w całym województwie prowadzone są bezpłatne badania mammograficzne. Przez kila miesięcy autobus, który został specjalnie zaprojektowany na potrzeby badań raka piersi, odwiedzi praktycznie wszystkie powiaty.

Bezpłatne badania mammograficzne

– We wtorek, 27 października Mammobus odwiedzi gminę Kobylnica. Między godziną 9 a 12 stanie on przed miejscowym Centrum Kultury i Promocji, które mieści się przy ulicy Wodnej. Swoje piersi bezpłatnie będą mogły przebadać mieszkanki gminy Kobylnica w wieku od 50 do 69 lat. – informuje Dorota Gelecińska, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

Panie, które są zainteresowane skorzystanie z bezpłatnych badań, powinny dokonać wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu:  (58) 325 76 02 lub (58) 325 76 05.